Naujienos, verslas, patarimai

2016.07.20
Ketinantiems įsigyti būstą dažnai nepakanka nuosavų lėšų, todėl tenka kreiptis į kredituojančias įstaigas. Paprasčiausias būdas kreiptis į banką. Lietuvoje populiaru pildyti paraišką internetu prisijungus prie elektroninės bankininkystės sistemos. Preliminaraus atsakymo jau galite sulaukti po vienos ar dviejų darbo dienų.
banko-paskolos-sutartis
 Su jumis susisieks banko atstovai ir paprašys pateikti keletą dokumentų. Pirmiausia bankas turė susipažinti su Jūsų šeimos finansine padėtimi. Tai yra turėsite pateikti gaunamas pajamas įrodančius dokumentus. Tai gali būti įmonės, kurioje dirbate atitinkama forma patvirtintas atlyginimo išrašas. Jei užsiimate individualia veikla ar dirbate pagal autorines sutartis, teks pateikti praėjusių metų (labai dažnai paskutinių 12 mėnesių) pajamų deklaracijas iš Mokesčių inspekcijos. Jas patogu atsispausdinti tiesiog VMI portale. Taip pat banko darbuotojai gali paprašyti ir kitų papildomų dokumentų. Tarkim, jei perkate senos statybos butą Vilniuje, kurį suradote pagal skelbimus, teks pasirūpinti nepriklausomu turto vertinimu. Planuojamo įsigyti turto vertinimo pažyma - tai dar vienas reikalingas dokumentas. Įprastai senos statybos būstui įsigyti bankas finansuoja iki 85 procentų buto vertės. Tiesa kasmet vyksta įvairios programos lengvatinio kredito suteikimui. Tuomet finansuojama iki 95 procentų. Dėl tokios informacijos reikėtų kreiptis tiesiai į savivaldybės socialinį skyrių ir gauti pažymą apie galimą lengvatų būsui suteikimą. Jei perkate ne naujos statybos butą, o ruošiatės statyti namą, tuomet reikės pateikti ir žemės sklypo statyboms nuosavybės dokumentą.
Bet kuriuo atveju kredito sutartis bus pasirašyta tik įkeitus nupirktą nekilnojamąjį turtą. O norint jį įkeisti, būtina įvertinti šeimos pajamas, auginamus nepilnamečius vaikus ir kitus kreditinius įsipareigojimus. Kadangi mėnesio pajamų turi pakakti ne tik kredito dengimo įnašui, bet ir normaliai buitinei bei socialinei egzistencijai.
Prisijungti
Vartotojas
Slaptažodis
Priminti slaptažodį -> Remind
Informuoti apie blogą skelbimą
Žinutės tekstas *